top of page

קורסים YOU-niversity בבאר שבע

שנה"ל תשפ"א  2020-2021

קדימה מדע, World ORT ועיריית באר שבע גאים לבשר על המשך הפעילות של מרכז YOU-niversity — אקדמיה  לילדים ונוער בעיר באר שבע.

במסגרת הפעילות אנו מציעים קורסים לתלמידי בתי הספר היסודיים בתוך בתי הספר בתום יום הלימודים.

 

הקורסים מתבססים על למידת חקר חווייתית, למידה אינטראקטיבית  פעילה שבה  מתנסים התלמידים בשיטה של "Hands on" תוך שימוש בטכנולוגיות מאתגרות ומתקדמות.

הפעילות מלווה בתכנית פדגוגית מובנית המכשירה את המדריכים ברוח YOU-niversity ובהלימה לתפיסת העיר באר שבע.

 

הקורסים יתפרשו עד לסוף שנת הלימודים תשפ''א ויתקיימו פעם בשבוע למשך שעה וחצי כל מפגש בין 10-12 מפגשים.

 

עלות כוללת למשתתף עבור כל קורס: 150 ש''ח.

 

הערות חשובות:

  • מספר הקורסים שייפתחו מוגבל כמו כן גם מספר התלמידים בכל קבוצה.

  • פתיחת קורס מותנית במספר מינימלי של 12 תלמידים מאותו בית-ספר.

  • התשלום יבוצע לאחר גיבוש קבוצה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות בכתובת המייל: 

YOUniversity.jpg
Beer_Sheva_New_Logo_2012.svg.png
אדריכלות

ג'-ד'

שכבת גיל:

בקורס זה אנו חושפים את הילדים לעולם המרתק של אדריכלות ועיצוב. כל שיעור מדגים אספקטים שונים של תחום קריאטיבי זה ובכל שיעור נעשה פרויקט עיצובי מדליק. 


הנושאים הנלמדים: הכרות עם אדריכלות. כיצד האדריכלים והמעצבים חושבים — נלמד להביע רעיונות בעזרת סקיצות וציורים, מהו חלל וניצור חלל אישי, נלמד מבניות ונתנסה בבנית מודלים של גשר ומגדל. 


נספר על מעצבים וגישות שונות לעיצוב ונתנסה בעיצוב מוצר.

תמונה אדריכלות.jpg
רופא צעיר

ג'-ד'

שכבת גיל:

במפגשים החניכים יחשפו למושגים ותהליכים מדעיים באמצעות ניסויים, ניתוחים, בניית דגמים, סרטונים ומצגות.

בתכנית זו התחומים המרכזיים בהם נעסוק הם: הכרת גוף האדם ומערכותיו, התפתחות הרפואה, כלי הרופא, אבחון בעיות רפואיות ודרכי הטיפול בהן. מומלץ לשלב יחד עם תכנית זו ביקור בחדר ניתוח במהלכו החניכים ילבשו מדי ניתוח ויחשפו לאמצעים העומדים לרשות המנתח.

צילום רופא צעיר_r.jpg
רובוטיקה

ב'-ד'

שכבת גיל:

WeDo 2.0  מבית לגו® חינוך פותחה על-מנת לעורר להניע ולעניין תלמידים מבתי-ספר יסודיים, ללמוד נושאים הקשורים במדע ובהנדסה. זאת, דרך שימוש במודלים ממונעים מלגו ותכנות פשוט.

WeDo 2.0  תומכת בדרך למידה בה הידיים פועלות – וגם השכל, לכל אורך שלבי הלמידה. דרך זו נותנת לתלמידים את הביטחון לשאול שאלות, לבקש את הכלים למצוא את התשובות להן, ולפתור בעיות מחיי היום יום.

תלמידים לומדים על-ידי שאילת שאלות ופתירת בעיות. חומר לימודים זה לא מספק לתלמידים את כל מה שהם צריכים לדעת. במקום זאת, הוא גורם להם לתחקר את המוכר להם ולבחון את מה שהם עוד לא מבינים.

תמונה רובוטיקה_r.jpg
robotics_flow.png
מבעד לעדשה

ג'-ו'

שכבת גיל:

צילום סטילס הופך בשנים האחרונות לנחלת כולנו באמצעות מכשירי הסמארטפון שברשותנו, בקורס הצילום התלמידים ילמדו לעבוד עם מצלמות מקצועיות שבעזרתן ניתן להגיע לתוצרים מקצועיים מרהיבים.

התלמידים ילמדו לביים צילומים ולחשב את נקודת המבט והזויות המתאימות כדי לקבל את התוצר הטוב ביותר.

הקורס כולל  סדנאות צילום סטילס מעשיות בכיתת הלימוד ובסביבת קמפוס הלימודים, סדנאות צילום אנימציה מעשיות בכיתת הלימוד וסדנאות עריכה מעשיות של צילום סטילס ואנימציה בכיתת הלימוד .

במהלך הקורס יחשפו התלמידים לצילום דרך כדורי בדולח וטיפות מים, צילומי ציור באור בעזרת פנסים, צילומי הכפלת תמונה ועוד טכניקות מגוונות.

בהמשך ילמדו כיצד לערוך צילומים לסרטי אנימציה וכמובן עריכה של תמונות וסרטי אנימציה בעזרת תוכנות מחשב מתאימות.

כל תלמיד יציג שתי עבודות שלו בתערוכת הסיום בסוף השנה.

תמונה מבעד לעדשה.jpg
הרשמה לקורסים

    בחירת קורסים    

יש לסמן ☑ ליד הקורסים שברצונך להירשם אליהם ולבחור ימי השתתפות מועדפים

בחירת קורס

שם קורס

    פרטי התלמיד/ה    

    פרטי ההורה (הממלא את הטופס)    

  אישור הופעה בכלי תקשורת  

אנו מתעדים את תהליך עבודתם של המשתתפים במהלך הקורסים בתמונות וסרטים שיפורסמו בפייסבוק, בימי עיון, בפרוספקטים, באתרי אינטרנט, בערוצי טלוויזיה, בעיתונות מקומית וארצית ובכל פרסום אחר.

כקבוע בחוק עלינו לקבל את הסכמת ההורים לשימוש בחומרים מצולמים של ילדיהם. בחתימתך על חוזה זה הנך מאשר/ת לקדימה מדע לפרסם תמונות וסרטים של ילדך/תך במסגרת הפעילות הכוללת שלקדימה מדע כרשום לעיל ובכל אמצעי פרסום שיבחר.

054-7234363  עדי

מספר לשאלות ובירורים:

תודה על ההרשמה!

יש לבחור לפחות קורס אחד ועדיפות ראשונה לכל קורס שנבחר

לגו אתגרי

א'-ג', ד'-ו'

שכבות גיל:

מטרת העל של הקורס היא הקניית ידע תיאורטי ויישומי בתחומי המתמטיקה, הפיזיקה ויסודות ההנדסה, על ידי שימוש בלגו טכני או באמצעים שונים להפקת אנרגיה.

הרעיון המרכזי של הקורס הינו המחשת התכנים באמצעות סיפורים והדגמות, לימוד עקרונות פיזיקליים וחשבון על ידי העמקה אינטואיטיבית תוך פיתוח הלמידה העצמאית ושיפור מיומנויות הבניה של הלמידה. בקורס תינתן אינטגרציה מתמטית בין החוקים לבין החישובים הפשוטים המוכיחים אותם. באמצעות בניית דגמים המפתחים יכולות מוטוריות, חברתיות ושכליות, מומחשים החוקים והמתמטיקה כאחד.

בשיא ההמחשה מתרחשת חוויה של בנייה בלגו, המציגה הלכה למעשה את החומר שנלמד ומאפשרת למידה חוויתית ומשמעותית. למימוש הבניה, מקבל כל ילד ערכה ייעודית שהוכנה עבורו.

Image by Kelly Sikkema
b7rishum
bottom of page