• content KadimaMada

בוגר תוכנית אנייר: "אלה היו 4 השנים הטובות בחיי"

עודכן: 2 ביולי 2020


טקס סיום לבוגרי מחזור ד' של תוכנית אנייר התקיים לאחרונה בכפר הנוער ויצו נהלל. בטקס נכחו מנכ"ל World ORT קדימה מדע אביעזר סגל, מנהלת התכנית אנייר אירה לוטמן, מנהלת כפר הנוער גליה אלף והצוות המקצועי של נהלל, שליוו את הבוגרים לאורך ארבעת השנים האחרונות וכמובן תלמידי י"ב הבוגרים ונציגים משכבות י'-י"א מתוכנית אנייר (Anières Elite Academy).


הטקס היה מרגש ביותר. שני תלמידי אנייר הקדישו קטעי שירה לבוגרים (ג'וזף תומוסה מכיתה י' ניגן בגיטרה ושר ומריה מנצורובה מכיתה י"א שרה). בירכו את הבוגרים מנכ"ל קדימה מדע מנהלת הכפר ומנהלת התוכנית וכן שתי אימהות שנכחו באירוע. כמו כן, תלמידי שכבת יא' הכינו סרטון לבוגרים לסיכום השנה האחרונה שלהם בתוכנית.בסוף הטקס חולקו תעודות לתלמידים ושי לצוות המקצועי של נהלל וכיבוד יפה ומושקע.

דוד קומר, בוגר התוכנית סיכם: "בראייה לאחור, ארבע השנים האחרונות היו השנים הכי טובות בחיים שלי. מצאתי חברים שהפכו למשפחתי, חוויתי חוויות שלא אשכח, למדתי דברים שרק יעזרו לי בעתיד וקיבלתי ארגז כלים ענק שיישאר איתי לתמיד. אם הייתי צריך להגדיר את התוכנית במושג אחד הייתי קורא לה 'משנה חיים'. עכשיו אני ממשיך עם הלימודים, דרך מסלול העתודה. אני מתכוון ללמוד הנדסת אווירונאוטיקה בטכניון, כמו שחלמתי כשעליתי לארץ".יוליה ודוד, בוגרי התוכנית עם תעודות הסיום שלהם

יוליה מגידובה, בוגרת התוכנית אמרה: "שנים של חיים מלאים בפנימיה הסתיימו. במהלך תקופה זו קיבלנו לא רק ידע בבית הספר, אלא גם כישורים שימושיים וחשובים בחיים. התוכנית עזרה לכל אחד מאתנו להתפתח בתחומים שונים, להבין מה אנחנו באמת רוצים בחיינו. אני שמחה מאוד שנכנסתי לפרויקט הזה, בבית הספר ויצו נהלל וכפר הנוער. לא רק פגשתי חברים אמיתיים ואנשים שתמיד מוכנים להיות ליד ולעזור, אלא גם הבנתי מי אני רוצה להיות, מה לעשות אחרי הלימודים. בתמיכתם של מדריכים ורכזת התוכנית אנייר אירה, הבנתי שאני באמת יכולה לעשות כל מה שאני רוצה, ואם אשקיע בלימודים, הכל יסתדר. עכשיו אני רוצה ללמוד בפקולטה להנדסה כימית בטכניון ומודה לפרויקט אנייר. תודה על התמיכה והאמונה בי ובעתיד שלי".


מנהלת תוכנית אנייר אירה לוטמן אמרה בטקס: "תודה לכם הילדים שאתם בחרתם בנו, נתתם לנו את ההזדמנות, תודה להורים - הפקדתם את הדבר החשוב ביותר בחייכם והייתם שותפים שלנו לדרך. תודה למדריכים טניה ואלי שבארבע השנים האלה הצליחו להיות אמא ואבא לילדים, וללוות אותם בכל הרגעים - השמחים והעצובים, תודה לכל השותפים שלנו, לכפר הנוער שהפך לבית לילדים, למנהלת בית הספר וכל הצוות הפדגוגי שלימד את הילדים האלה במשך ארבע שנים והביא אותם להישגים ולמצוינות, לנעל"ה ולטכניון, מנהלת עתידים, לצה"ל. במהלך השנים האלה הנערים והנערות קיבלו החלטה להתאזרח ולהיות חלק מהמדינה ומהעם שלנו. אנו מאחלים לכם הצלחה ונהלל תמיד יישאר הבית שלכם, אנחנו כארגון נישאר לצידכם לאורך כל הדרך, אנחנו לא נפרדים בנקודה זו, ובימים אלה אנו אף פועלים להקמת קהילה כדי שאתם תישארו חלק מהמשפחה הזו".בוגרי אנייר יחד עם כל משתתפי הטקס

מטרת תוכנית אנייר היא להכשיר את דור המחר של המנהיגים בישראל בתחומי מדע וטכנולוגיה, בתעשיית ההיי-טק, אקדמיה ומדיניות ציבורית – על מנת לתת מענה למחסור במהנדסים בישראל. במסגרת התוכנית, מאותרים מדי שנה תלמידים ותלמידות מצטיינים מישראל ומרחבי העולם, המתחילים לימודים בכיתה ט' בכפר הנוער ויצו נהלל לקראת תעודת בגרות מדעית. בסיום הלימודים, התלמידים העומדים בתנאי הקבלה, ממשיכים ללימודי הנדסה בטכניון, במסלול העתודה האקדמית של צה"ל.

התוכנית הוקמה על ידי World ORT קדימה מדע בישראל בשיתוף נעל"ה, משרד החינוך, הסוכנות היהודית, הטכניון, עתידים וכפר הנוער ויצו נהלל.


הפרויקט מבוסס על מוסד חינוכי יוקרתי של World ORT שפעל בעיירה השוויצרית אנייר, הסמוכה לז'נבה. הפרויקט הוקם ב-1947 אחרי מלחמת העולם השנייה, במטרה לשקם את הקהילות היהודיות. במשך 50 שנות פעילותו, המוסד הכשיר מורים וצוותי מנהלים ממדינות שונות, ששבו למדינתם וחינכו את הדורות הבאים. המוסד גם הוביל את תחום החדשנות ועם השנים בוגרי אנייר הפכו לחוד החנית של המדע, התעשייה, החינוך והטכנולוגיה בעולם.

645 צפיות