• content KadimaMada

שיפוץ נרחב בכפר סילבר - בזכות גיוס תרומות של 11 מיליון דולר


ארגון WORLD ORT קדימה מדע ישפץ את כפר הנוער כפר סילבר בזכות גיוס התרומות של ארגון הגג WORLD ORT המסתכם ב-11 מיליון דולר, שעיקרן מקרן משפחת רונסון. השיפוץ יארך ארבע שנים והוא הפרויקט הגדול ביותר שנעשה אי פעם בבית ספר של World ORT בכל העולם. יו"ר World ORT קדימה מדע מוטי דותן: "התרומה תשנה את פני כפר סילבר ותעמיד אותו בשורה הראשונה של כפרי הנוער בישראל"; מנכ"ל World ORT: "אנחנו נחושים להפוך את הכפר למקום שבו מאות צעירים, שבעבר לא קיבלו הזדמנות להצליח בחיים – יוכלו לקבל את ההזדמנות הנכספת להגשים את חלומם ולהצליח בגדול"


תלמידות בכפר סילבר

תלמידות בכפר סילבר


בזכות תרומה נדיבה ביותר של 11 מיליון דולר, שחלקה העיקרי מהקרן של ג'רלד וגיל רונסון, יתאפשר פרויקט שיפוץ נרחב בכפר הנוער סילבר הסמוך לאשקלון, של World ORT. הפרויקט יארך ארבע שנים והוא הפרויקט הגדול ביותר שנעשה אי פעם בבית ספר של World ORT בכל העולם.


כדי להוקיר לתורמים, כפר הנוער סילבר ימשיך לשאת שמו אך ייקרא גם הקמפוס של קרן ג'רלד וגיל רונסון.

כפר הנוער סילבר שוכן סמוך לאשקלון ולגבול עם רצועת עזה. הכפר נקנה בידי World ORT לפני כחמש שנים (2016). הכפר כולל תיכון, פנימייה וחווה חקלאית – והוא קמפוס ייחודי לבני נוער. הכפר כולל 740 תלמידים, כשליש מהם ילדי פנימייה. רבים מבני הנוער בפנימייה באים מבתים הרוסים ומרקע סוציו אקונומי נמוך. חלקם ממשפחות מהגרים או חיים ללא דמות הורית בחייהם, כך שהם זקוקים להרבה תמיכה אקדמית ורגשית מהצוות בכפר סילבר.


כפר הנוער הפסיק לקבל מימון ממשלתי משנות ה-50' של המאה הקודמת. הוא כיום במצב רעוע הדורש שיפוץ נרחב של פיתוח תשתיות, תיקונים וחידוש. השיפוץ כולל שיפור נרחב למטבח ולאולם ההסעדה ולמבני התיכון וחטיבת הביניים.


ארגון World ORT הוא רשת חינוכית גלובלית הנשענת על ערכים וזהות יהודית וכן על חדשנות, העוסקת בהכנת אנשים וקהילות לקראת תעסוקה בעתיד. מטה הארגון יושב בלונדון, בריטניה. בישראל הזרוע המבצעת של הארגון היא קדימה מדע. הארגון משרת מאות אלפי אנשים ב-30 מדינות בעולם, עם ניסיון וידע שצבר במשך 140 שנה של קיומו.


דן גרין, מנכ"ל World ORT אמר: "כפר סילבר הוא היהלום בכתר של רשת World ORT. לכפר יש היסטוריה מרתקת ויש לו את הפוטנציאל לשנות את החיים של תלמידיו. החתימה על תוכנית השיפוץ בת ה-4 שנים במילוני דולרים, היא הצעד הראשון כדי להפוך את השינוי למציאות.


"אנחנו נחושים להפוך את הכפר למקום שבו מאות צעירים, שבעבר לא קיבלו הזדמנות להצליח בחיים – יוכלו לקבל את ההזדמנות הנכספת להגשים את חלומם ולהצליח בגדול".


"בזמנים אלה, בהם חדשות טובות הן נדירות, ההסכם הזה הוא התקדמות חיובית ענקית ומראה את הקשר העמוק והמתמשך בין פילנתרופים יהודים בריטים, לצד חשיבה מתקדמת ומחויבות ארוכת טווח של רשתWorld ORT לכפר סילבר ולישראל".


מוטי דותן, יו"ר קדימה מדע אמר: "התרומה של קרן רונסון באמצעות World ORT היא מאד משמעותית, במיוחד בתקופה מאתגרת זו שאנו חווים בעולם וגם בישראל. אין ספק שתרומה זו תשנה את פני כפר הנוער כפר סילבר ותעמיד אותו בשורה הראשונה של כפרי הנוער בישראל. זו הזדמנות נוספת להגיד תודה ל-World Ort על המאמצים שהם עושים לגיוס תרומות בעולם לטובת החינוך במדינת ישראל וכן למשפחת רונסון ולקרן רונסון על תרומתם הנדיבה".


ג'רלד רונסון הוסיף: "בביקורי בכפר סילבר לפני שנה ראיתי במו עיניי את הצורך האמיתי בשיפוץ הכפר והחייאתו מחדש. לצעירים הללו מגיע הטוב ביותר, עם התשתיות, הכיתות והציוד המתקדמים, הבטוחים והבריאים ביותר. לכן הקרן שמחה לתמוך בפרויקט ולספק למאות תלמידים ישראלים את הסביבה לה הם זקוקים על מנת למצות את הפוטנציאל שלהם. עם World ORT, יש לנו שותפים עם עבר מפואר שבו עסקו בדיוק בכך".


עמוס גופר מנכ"ל כפר סילבר אמר: "התרומה של קרן רונסון, יחד עם תוכנית השיפוץ, תמצב את כפר סילבר כאחד מכפרי הנוער מתקדמים בארץ, וללא ספק כאחד מבתי הספר המובילים בכל אזור הדרום. בשמי ובשם כל צוות הכפר והתלמידים, אני מודה מעומק ליבי לקרן רונסון ולכל מי שתרם ופעל ללא לאות להצלחת הפרויקט מ-World ORT ומטעם קדימה מדע.


התמיכה בפרויקט מגיעה מכל קצוות הארגון בעולם, עם תורמים מ-ORT America, ORT UK שגייסו תרומות נוספות. תרומות נוספות מגיעות מענפי הארגון בשוויץ, קנדה ובלגיה.

292 צפיות