כפר סילבר – כפר נוער ובית הספר ע"ש אבא הלל סילבר

סטאטוס הפרויקט: פרויקטים פעילים

כפר הנוער כפר סילבר נוסד לפני למעלה מ-60 שנה על ידי ZOA (הארגון הציוני של אמריקה) כדי לשמש בית לחינוך ולחקלאות לילדים המגיעים לישראל מהתפוצות. הקמפוס, המשתרע על פני 60 דונם, שוכן בתוך 370 דונם של קרקע חקלאית, בפאתי אשקלון, סמוך לגבול עזה. המיקום הדרומי של בית הספר נבחר על מנת להגשים את החלום הציוני להפריח את הנגב. בשנת 2016 פרסה  World ORTקדימה מדע את חסותה על הכפר. כיום, הכפר מגלם את המשימה של World ORT להעניק הזדמנות שווה לתלמידים עם רקע מאתגר בפריפריה הגיאוגרפית והכלכלית של ישראל. תלמידים וחניכי פנימייה לומדים יחד ומשתתפים בפעילויות בבית הספר ובכפר הנוער. בית הספר פועל נמרצות על מנת להבטיח שכל התלמידים יממשו את מלוא הפוטנציאל שלהם, ומעניק להם השכלה מעולה במקצועות STEAM (מדעים, טכנולוגיה, הנדסה, אמנות ומתמטיקה), חקלאות ולימודים כלליים ונהנים משירותים הנותנים מענה לצרכים הרגשיים המורכבים שלהם.

החזון של כפר סילבר הוא להבטיח שכל התלמידים יגיעו למיצוי הפוטנציאל שלהם ולטעת בהם את ערכי הדמוקרטיה, הציונות, אהבת ארץ ישראל ואהבת האדם, ולסייע להם להפוך לאזרחים התורמים לחברה הישראלית. להגשמת חזון זה, סימן בית הספר את המטרות הבאות, העומדות בבסיס כל הפעילויות שהתקיימו במהלך שנת הלימודים האחרונה:

  • לספק השכלה מצוינת במגוון רחב של נושאים ולהכין את התלמידים לעולם המחר.
  • לעודד אורח חיים בריא ואהבה לספורט ולעזור לתלמידים לפתח ערך עצמי גבוה.
  • לספק סביבה הוליסטית כדי לתת מענה לצרכיהם הרגשיים, החינוכיים והפסיכולוגיים של התלמידים.
  • לפתח את הלימוד הטכנולוגי והמדעי של החקלאות ולעודד תלמידים לפתח אהבה לארץ ישראל.
  • לטפח סובלנות ואחריות הדדית בין התלמידים.
  • להפוך את הכפר למרכז בינלאומי לרשת החינוך העולמית של אורט ולבנות קשרים גלובליים.

ההתפתחות העצומה של כפר סילבר באה לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר בשיעורי הבגרות של בית הספר: מ-50% בלבד ב-2016, ל-95% ב- 2021/2022 – הרבה מעבר לממוצע הארצי של 81.4%.

עם שיעורי הבגרות המרשימים האלה והגישה ההוליסטית לחינוך, כפר סילבר התפתח למוסד חינוכי נחשק – לא עוד בית ספר, אלא עבור חלק מהתלמידים – בית של ממש, בו הם מקבלים חינוך יוצא דופן לצד טיפול מסור ופעילויות העשרה מעצימות."

לאתר כפר סילבר כנסו: https://www.kfarsilver.com/

גלריית תמונות של הפרויקט

דילוג לתוכן